sobota, 26 lipca 2014

Rytuały tybetańskie

   Dzisiaj chciałabym poruszyć ważny dla mnie temat. Wielu z Was zapewne nie słyszało o pięciu rytuałach tybetańskich ani tym bardziej o ich wspaniałych rezultatach. Otóż te rytuały nie są żadnymi znachorskimi zabiegami czy magią, a pod ich nazwą kryje się pięć ćwiczeń przypominających jogę.       
    Czym różnią się od zwykłych ćwiczeń fizycznych i jakie są efekty ich codziennego wykonywania? Przetestowałam je na sobie. Przez około dwa lata sumiennie wykonywałam pięć wspomnianych ćwiczeń. Zachęciła mnie do tego książka Petera Keldera pt. „Źródło wiecznej młodości”. Na początku książki znajdują się pełne cudów opinie osób wykonujących te ćwiczenia(np. pozbycie się zmarszczek, siwych włosów, poprawa zdrowia itp.), a dalej poznajemy historię człowieka, który poszukiwał źródła młodości i udało mu się je odnaleźć w pewnym tybetańskim klasztorze, po czym udało mu się w spektakularny sposób odmłodzić i zajął się propagowaniem  tybetańskich rytuałów na Zachodzie. Chciałabym od razu ostrzec wszystkich entuzjastów- niestety niewiarygodne efekty typu odmłodzenie o 40 lat należy włożyć między bajki, to jednak ćwiczenia te działają wspaniale i nie równają im się żadne inne i jeżeli będziemy je wykonywać od młodości i stale, po dziesięciu latach na pewno zauważymy spowolnienie procesu starzenia. Natomiast pierwsze efekty uświadczymy już po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń i są nimi:
-wzrost poziomu energii i ogólnej witalności
-lepsze samopoczucie, zanik chwiejnego nastroju, lepsza kontrola nad emocjami
-łagodzi Zespół Napięcia Przepmiesiączkowego
-zwiększenie siły i elastyczności kręgosłupa
-polepszenie kondycji
-krótszy i bardziej wartościowy sen
-zanika apetyt na niezdrowe jedzenie
-zwiększenie odporności organizmu
-jędrniejsze ciało
-zwiększony popęd seksualny, w przypadku osób starszych odzyskanie go
-lepsza pamięć i sprawność umysłowa
   Po dłuższym czasie możemy zauważyć również polepszenie wzroku, utratę wagi, polepszenie jakości życia
   Osobiście stosowałam te ćwiczenia przez dwa lata i poświadczam ich skuteczność, obecnie wracam do nich i będę informować o efektach. Poza tym eksperyment planuję wykonywać przez resztę życia, także na pewno napiszę o wpływie ćwiczeń na proces starzenia.

  Jeszcze jedną zaletą tych ćwiczeń jest to, że nie potrzebujesz na nie więcej niż 15-20 minut dziennie. Wydaje mi się, że za dla takich wspaniałych efektów stanowczo warto i zachęcam Was do wykonywania rytuałów.


Film z demonstracją ćwiczeń:
Polska strona poświęcona rytuałom:
Forum dyskusyjne:

Szczerze polecamJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz